26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Hamburg: Pierwszy uścisk dłoni Trumpa i Putina na szczycie G-20

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do pierwszego uścisku dłoni  między Donaldem Trumpem i Władimirem Putinem doszło w piątek o godz. 13. Natomiast główne rozmowy tych przywódców odbędą się późnym popołudniem. Obaj przywódcy chcą dyskutować m.in. o sytuacji w Syrii i na Ukrainie.

 

W piątek w Hamburgu rozpoczął się szczyt państw grupy G-20, czyli najbardziej rozwiniętych krajów świata. Spotkania potrwają też w sobotę. Na miejsce przyjechali  wszyscy najważniejsi przywódcy. Wśród nich prezydent USA Donald Trump, rosyjski przywódca Władimir Putin, prezydent Turcji Recep Ergodan i oczywiście gospodarz spotkania Angela Merkel.

 

Warto dodać, że prezydent Trump w piątek już od samego rana był bardzo aktywny na profilu Twitter. Napisał tam, że oczekuje na spotkanie ze światowymi przywódcami, w tym z Władimirem Putinem, z którym ma wiele tematów do przedyskutowania.

 

Wcześniejszy wpis dotyczył wizyty w Polsce, którą określił jako bardzo udaną. Przy okazji podziękował wszystkim, także swoim hejterom, za świetne przyjęcie jego przemowy w Warszawie.

 

Już wcześniej doszło do kilku ważnych spotkań. W czwartek, jeszcze w Brukseli, rozmawiali delegaci Japonii i Unii Europejskiej. Zawarto porozumienie dotyczące utworzenia strefy wolnego handlu. Dzięki temu powstała największa strefa ekonomiczna tego typu na świecie.

 

W piątek spotkali się i rozmawiali przez godzinę, gospodarz szczytu kanclerz Angela Merkel i prezydent Donald Trump. Po jego zakończeniu Sigmar Gabriel minister spraw zagranicznych Niemiec powiedział, że oba kraje mają odmienne zdania dotyczące ochrony światowego klimatu i handlu międzynarodowego. Natomiast podobne w kwestiach dotyczących kryzysu na Ukrainie i wojny w Syrii.

 

Podsumowując szczyt G-20. Głównymi tematami rozmów w Hamburgu są kwestie porozumienia klimatycznego, walki z terroryzmem, wsparcia dla krajów afrykańskich, protekcjonizmu w światowym handlu i aktualnych konfliktów zbrojnych na świecie, w tym Syrii i Ukrainy.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520