HomeKultura

Halina Łabonarska i Jan Englert nagrodzeni za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji

Halina Łabonarska i Jan Englert nagrodzeni za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji

Halina Łabonarska i Jan Englert otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu “Dwa Teatry”. Przyznano je za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. 

Halina Łabonarska odbierając nagrodę powiedziała, że w czasie swojej kariery aktorskiej spotykała ludzi sztuki, od których wiele się nauczyła. “To były wspaniałe spotkania. Wykorzystywałam ten czas i uczyłam się. Uczyłam się profesjonalizmu i pokory. najważniejsze było dla mnie to, i do dzisiaj to trwa, że należę do osób szczęśliwych, ponieważ wykonuję zawód, który kocham. Kocham go niezmiennie od zawsze i dzisiaj też. Dziękuję państwu i tym, którzy wierzyli i wierzą, że moja obecność w teatrze nie jest przypadkiem” – mówiła Halina Łabonarska.
Jan Englert odbierając nagrodę podkreślał, że jest rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę spektakli teatrów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, w których wziął udział.
“W dzisiejszych czasach, w których nie decyduje jakość, tylko ilość posłużę się liczbami. Chyba jestem rekordzistą z żyjących aktorów, jeśli chodzi o udział w edycjach radiowych i telewizyjnych. Dzisiaj dowiedziałem się, ze mam za sobą ponad tysiąc audycji radiowych, ponad dwieście ról w Teatrze Telewizji. Sam policzyłem, ze 37 Teatrów Telewizji wyreżyserowałem. Liczby mówią za siebie. Co prawda od razu słyszę Gucia Holoubka, który w takich sytuacjach mówił: Jasiu, no i co z tego?”
O Grand Prix i liczne nagrody 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” rywalizowały 34 słuchowiska oraz 28 spektakli telewizji.
Gala Festiwalu, podczas której poznamy także laureatów najlepszych słuchowisk i spektakli telewizji, odbywa się w Hotelu Sheraton w Sopocie
.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/D.Piotrowska, A.Woźniak/mile/dyd

COMMENTS