Hakerzy oskarżeni o powiązania z Rosją uderzyli w 3 firmy z Polski i Ukrainy

Hakerzy oskarżeni o powiązania z Rosją uderzyli w 3 firmy z Polski i Ukrainy

Hakerzy oskarżeni o powiązania z Rosją uderzyli w trzy firmy z Polski i Ukrainy – poinformowała firma ESET ze Słowacji, zajmująca się oprogramowaniem antywirusowym. Hakerzy mieli zaatakować trzy przedsiębiorstwa z branży energetyki i transportu. Raport dotyczy okresu od 2015 roku do połowy roku 2018.

W raporcie nie przedstawiono, które firmy zaatakowano. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że nie ma dowodów na poparcie zarzutów przeciwko Rosji. “To tylko kolejne oskarżenia, jesteśmy zmęczeni ich odrzucaniem” – powiedział.

Najnowszy raport ESET kieruje podejrzenia na rosyjską agencję wywiadowczą GRU. Londyn oskarża ją o prowadzenie cyberataków o globalnym zasięgu oraz o próbę zabicia byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala.

Firma ESET pomogła wcześniej w zbadaniu szeregu głośnych cyberataków ataków na Ukrainę w ostatnich latach, w tym na Ukraińską sieć energetyczną, która doprowadziła do przerw w zasilaniu pod koniec 2015 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/reuters/sp/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0