HomeUSAChicago

Hakerzy atakują komputery osób pracujących z domu

Hakerzy atakują komputery osób pracujących z domu

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób pracuje z domu na swoich prywatnych laptopach. Sytuację wykorzystują hakerzy, którzy mimo poważnego zagrożenia zdrowia i życia milionów ludzi w USA próbują zdobyć nasze dane osobowe.

 

FBI i departament bezpieczeństwa wewnętrznego w ostatnim czasie odnotował większą liczbę zgłoszeń dotyczących mailów wysyłanych przez oszustów. Zawierają one z pozoru niegroźne a wręcz pomocne informacje między innymi na temat tego jak ustrzec się zarażenia   COVID-19, jak szybko coś ugotować czy jak można wspomóc różnego rodzaju fundacje czy szpitale. Jednak wystarczy kliknąć na zamieszczony w takim mailu link i hakerzy mają dostęp do naszego komputera i wszystkich znajdujących się w nim danych także osobowych.

Niektórzy oszuści internetowi po prostu krążą samochodami i szukają niezabezpieczonego WiFi. FBI radzi by poprosić firmę dla której pracujemy o dodatkowy program blokujący dostęp hakerom do komputerów, warto też często zmieniać hasło dostępu do komputera czy WiFi a przede wszystkim unikać otwierania podejrzanych przesyłek mailowych.

 

BK

COMMENTS