13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Gwardia Narodowa stanu Illinois przetransportowała wyposażenie dla szpitala w McCormick Place

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: (in. wł) — Gwardia Narodowa stanu Illinois przetransportowała wyposażenie dla nowo budowanego szpitala w McCormick Place.

W środę wieczorem na Międzynarodowym Lotnisku Midway wylądował pierwszy wojskowy samolot transportowy Hercules C-130, który przywiózł ze stanu Oregon 250 specjalnych indywidualnych namiotów szpitalnych.

Kolejny Hercules C-130 wylądował z podobnym ładunkiem 1,5 godziny później. Namioty zostały natychmiast przetransportowane do nowego szpitala.

Trzeci ładunek zostanie dostarczony natychmiast po wyprodukowaniu namiotów w stanie Oregon.

General Brygady Richard R. Neely, dowódca Gwardiii Narodowej w Illinois koordynuje akcją transportu lotniczego ze sprzętem medycznym dla nowo budowanego szpitala w Chicago. Rozmawialiśmy z nim o jego niedawnej wizycie w Polsce, gdy pierwszy Hercules C-130 wylądował i każdy z nas musiał wrócic do swoich obowiązków.

Teraz priorytetem dla Gwardiii Narodowej stanu Illinois jest wspieranie służb medycznych w całym stanie Illinois. W McCormick Place ma tam być docelowo 3,000 łóżek szpitalnych.

Pomimo poźnej pory, deszczu akcja transportowa lotnicza, rozładunek, przewożenie przebiegała bardzo sprawnie. Jest to współpraca władz stanowych, federalnych, miejskich.

Wszyscy są świadomi tego, że toczy się wyścig z czasem o ratowanie zdrowia i życia ludzkiego wielu mieszkańców Chicago, stanu Ilinois. Potrzeba do tego wielu specjalistów i pełnej koncentracji na niesieniu pomocy.

Tekst i zdjecia @ Andrzej MIkolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520