Gwałtowny wzrost zarażeń w Korei Płd.

Gwałtowny wzrost zarażeń w Korei Płd.

Dzienna liczba nowych zarażeń koronawirusem w Korei Południowej przekroczyła dziś dane z Chin. Południowokoreańskie władze podały, że przez cały dzień stwierdzono 505 przypadków zakażenia patogenem, podczas gdy Chiny informowały o 433.

Władze w Seulu przed południem czasu lokalnego informowały o 334 przypadkach zakażenia koronawirusem. Pod koniec dnia było ich już jednak o 171 więcej. Obecnie w Korei Południowej wykryto 1766 przypadków zakażenia. Zmarło 13 pacjentów.

Najpoważniejsza sytuacje panuje w 2,5-milionowym mieście Daegu, gdzie ognisko koronawirusa wykryto w jednej ze wspólnot religijnych. Trwają badania ponad 200 000 wiernych. Z ponad 500 przypadków, 422 stwierdzono właśnie w Daegu. W mieście Jeonju w południowo-zachodniej części kraju zmarł urzędnik, który w ostatnich dniach odpowiedzialny był za powstrzymywanie epidemii koronawirusa. Według lokalnych mediów, 43-letmi mężczyzna zmarł najprawdopodobniej z przepracowania. Z powodu epidemii koronawirusa przełożone zostały wspólne manewry wojskowe sił Korei Południowej i USA na Półwyspie Koreańskim.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ #Tomasz Sajewicz / Pekin /w SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0