Gwałciciel w centrum Wrocławia. Zaatakował trzy kobiety

Gwałciciel w centrum Wrocławia. Zaatakował trzy kobiety

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa usiłowania zgwałcenia trzech kobiet. Sprawca atakował swoje ofiary w centrum miasta. Na szczęście we wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać i uciec. 33-letni mężczyzna swoje ofiary atakował w rejonie ul. Legnickiej i placu Jana Pawła II.

Na początku policjanci mieli szczątkowe informacje na temat wyglądu napastnika. Rozpoznali go po specyficznym sposobie chodzenia i po opatrunku na nadgarstku. Przyznał się do usiłowań gwałtów i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Do zdarzeń doszło w ścisłym centrum miasta. W połowie kwietnia mężczyzna usiłował zgwałcić kobietę, która wchodziła do bramy jednego z budynków mieszkalnych. Swojego zamiaru nie osiągnął z uwagi na opór pokrzywdzonej. Kolejne zdarzenia miały miejsce już na początku maja br. Sprawca podszedł do kobiety przechodzącej jednym z przejść podziemnych przy placu Jana Pawła II, a później do kobiety idącej ulicą Legnicką, atakując je i próbując zaciągnąć w pobliskie zarośla.

 

Celu także nie osiągnął. Na swoje ofiary sprawca wybierał młode kobiety, w wieku od 19 do 25 lat. We wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać i uciec. Mężczyznę płoszył krzyk kobiet i ich zdecydowana postawa. Każda z kobiet zapamiętała ze zdarzenia pewne szczegóły, które policjanci zebrali w jedną całość i połączyli z wiadomościami od rozpytanych świadków zdarzeń. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą dysponowali również zapisem z kamer monitoringu miejskiego, który utrwalił wizerunek sprawcy. Materiał był kiepskiej jakości, ale pozwolił funkcjonariuszom na utrwalenie specyficznego sposobu chodzenia mężczyzny. Ponadto policjanci wiedzieli, że mężczyzna jest zraniony w dłoń. Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o te przestępstwa.

 

Policjanci namierzyli 33-letniego mężczyznę stojącego przy jednym z bloków na terenie osiedla Szczepin i po chwili obserwacji zatrzymali go. Mężczyzna posiadał obrażenia na dłoni, które zasłonięte były opatrunkiem na nadgarstku. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu trzech zarzutów usiłowania zgwałcenia. Mężczyzna może za swoje czyny trafić za kratki nawet na 12 lat.

JEW aip 


COMMENTS

WORDPRESS: 0