GW: Powiązana ze środowiskiem PiS firma udzieliła Birgfellnerowi pełnomocnictwa. Sprawę można “skwitować wzruszeniem ramion”?

GW: Powiązana ze środowiskiem PiS firma udzieliła Birgfellnerowi pełnomocnictwa. Sprawę można “skwitować wzruszeniem ramion”?

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan mówi, że publikacje “Gazety Wyborczej” zwiększyły poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Dziś, w kolejnym cyklu artykułów dotyczących budowy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna dziennik napisał, że powiązana ze środowiskiem PiS firma udzieliła Geraldowi Birgfellnerowi pełnomocnictwa do prowadzenia w jej imieniu projektu inwestycji.

“Pełnomocnictwo to nie umowa” – skomentował w radiowej Trójce Adam Bielan. Dodał, że “Wyborcza” opisuje “normalny spór między dwoma spółkami”. “Gdyby intencje pełnomocników tego Austriaka były czyste, to sprawę by rozpatrywał w tej chwili sąd gospodarczy, jak zresztą proponował w zeszłym roku Jarosław Kaczyński na nagraniu ujawnionym” – mówił Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu dodał, że sprawę może “skwitować wzruszeniem ramion”. Podkreślał, że publikacje rozpoczęły się dwa tygodnie temu, a od tego czasu poparcie dla PiS w sondażach wzrosło o 7 punktów procentowych.

Dziś w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej ma zostać wznowione przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Austriacki biznesmen zarzucił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna zapłaty za działania związane z przygotowaniem inwestycji. Pierwsza część przesłuchania – w miniony poniedziałek – trwała około 6 godzin.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Trójka/to/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0