HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker podpisał złagodzoną ustawę dotyczącą powstania kasyna w Chicago

Gubernator Pritzker podpisał złagodzoną ustawę dotyczącą powstania kasyna w Chicago

Gubernator Illinois, J.B. Pritzker podpisał we wtorek ustawę ułatwiającą powstanie kasyna w Chicago. Umożliwi ona zmianę istniejących zapisów podatkowych, które zniechęcały inwestorów do budowy kasyna.

 

Ponadto ustawa nr. 516, zatwierdzona przez stanowy senat przewiduje zainstalowanie maszyn do gier hazardowych podczas Illinois State Fair i zapewni pomoc kasynom i innym instytucjom hazardowym podczas pandemii koronawirusa. „Dzięki współpracy z legislaturą i burmistrz Chicago, Lori Lightfoot udało nam się ustalić zasady, które umożliwią powstanie kasyna. Dochód z niego zmniejszy obciążenia podatkowe mieszkańców Wietrznego Miasta i zapewni pieniądze na emerytury i na służbę zdrowia” – powiedział Pritzker.

Legislatura stanowa w ubiegłym roku zatwierdziła ustawę zezwalającą na powstanie kasyna w Chicago. Jednak przeprowadzone badania przez firmę z Las Vegas wykazały, że inwestor nie mógłby liczyć na zbyt duży zysk. Zgodnie z poprzednimi zapisami miałby zapłacić 250 tysięcy dolarów za specjalną aplikację, 15 milionów po wydaniu licencji i 120 milionów dolarów w ramach tzw. opłat hazardowych. W trakcie działalności musiałoby jeszcze płacić 33 proc. tzw. podatku od przywileju.

 

BK

COMMENTS