HomeUncategorized

Gubernator Pritzker zapewnia: Postaramy się by wybory były bezpieczne

Gubernator Pritzker zapewnia: Postaramy się by wybory były bezpieczne

Wyborcy w Illinois powinni przygotować się na zmiany – powiedział w piątek gubernator J.B. Pritzker. W związku z pandemią koronawirusa wiele osób uprawnionych do głosowania zwróciło się do stanowej komisji wyborczej o przesłanie kart drogą korespondencyjną. Aplikacje złożyło już ponad 1.3 mln ludzi.

 

Pritzker podczas piątkowej konferencji prasowej zapewnił, że dołoży wszelkich starań by wyborcy otrzymali   na czas karty do głosowania. Przyznał, że ostatnie zamieszanie wokół pracy amerykańskiej poczty budzi ogromne emocje tym bardziej, że wiele wskazuje na celowe wstrzymywanie przesyłek. Gubernator powiedział, że rozmawiał też z przedstawicielami stanowej komisji wyborczej w sprawie osobistego głosowania mieszkańców Illinois.

Podkreślił, że   władze dołożą wszelkich starań by wyborcy mogli czuć się bezpiecznie w lokalach gdzie prowadzone będzie głosowanie. „Zostaną tam podjęte zaostrzone środki sanitarne by każdy mógł oddać głos bez obawy, że zarazi się koronawirusem” – kontynuował Pritkzer. Przypomniał, że wkrótce rozpocznie się tzw. wczesne głosowanie i zaapelował do wyborców by z niego skorzystali i nie czekali   do dnia wyborów czyli do 3 listopada.

J.B. Pritzker powiedział, że prawdopodobnie wyniki głosowania nie będą dostępne jak to miało miejsce w latach poprzednich o 10 wieczorem w dniu wyborów ale następnego dnia lub dopiero za dwa dni.

 

BK

COMMENTS