HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker zachęca do noszenia maseczek ochronnych

Gubernator Pritzker zachęca do noszenia maseczek ochronnych

Gubernator, J.B. Pritzker w serii wpisów na Twitterze zachęcał w niedzielę mieszkańców do dalszego dostosowywania się do zaleceń specjalistów. Podkreślił, że istnieją skuteczne metody powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Wśród nich jest zachowywanie bezpiecznej odległości   oraz noszenie maseczki ochronnej twarzy. Przy tej ostatniej odniósł się do faktu, że prezydent Donald Trump w końcu sam założył taką maseczkę.

„Wszyscy muszą nosić maseczki i utrzymywać dystans społeczny gdy jesteśmy w miejscu publicznym, nawet jeśli to jest twój pierwszy raz” – napisał Pritkzer pod zdjęciem prezydenta w maseczce.

W ciągu ostatnich dni w Illinois odnotowano wzrost przypadków koronawirusa. Pozytywny współczynnik testów przekracza nieznacznie 3 procent. W połowie kwietnia, kiedy odnotowano szczyt zachorowań wynosił blisko 8 procent. Pod koniec czerwca Illinois przeszło do czwartego etapu wznawiania działalności gospodarczej po pandemii. Pritzker na razie nie zamierza przywracać niektórych restrykcji choć nie wyklucza, że jeżeli dojdzie do znacznego wzrostu potwierdzonych przypadków COVID-19 to może podjąć taką decyzję.

 

BK

COMMENTS