HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker przedstawił czarny scenariusz

Gubernator Pritzker przedstawił czarny scenariusz

Gubernator   Illinois, J.B. Pritzker podczas wczorajszej konferencji prasowej zaapelował   o stosowanie się do nakazu „stay-at-Home”. Dodał, że obiecał mieszkańcom szczerość i uczciwość w tym trudnym czasie. Dlatego zamierza na bieżąco informować o działaniach władz stanowych w celu powstrzymania pandemii koronawirusa.

 

Z szacunków stanowego departamentu zdrowia wynika, że gdyby nie podjęto działań zapewniających ograniczenie działalności miejsc publicznych w których licznie gromadzą się ludzie i nie wprowadzonego „społecznego dystansu” to do 6 kwietnia konieczne byłoby   podwojenie liczby łóżek na oddziałach intensywnej terapii oraz zapotrzebowanie na respiratory wzrosłby do 4 704. Gubernator zaznaczył, że ma nadzieję, iż ten czarny scenariusz się nie sprawdzi i ludzie w dalszym ciągu będą zachowywać się odpowiedzialnie przez co zastopujemy rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Obecnie ponad 55 procent z 2 594 łóżek na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach w Illinois jest zajętych, w całym stanie jest 2 229 respiratorów a 634 z nich obecnie jest używanych. Departament zdrowia Illinois poinformował, że w przypadku 16 procent potwierdzonych przypadków COVID-19 konieczna była hospitalizacja, 4 procent pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Przypomnijmy, że w Illinois liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1535 osób a 16 zmarło.

 

BK

COMMENTS