HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker obawia się wzrostu zakażeń COVID-19

Gubernator Pritzker obawia się wzrostu zakażeń COVID-19

Druga fala koronawirusa w Illinois przyniosła więcej hospitalizacji niż wiosną na początku pandemii– powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej gubernator J.B. Pritzker.

 

Sześć miesięcy temu do szpitali trafiło wielu pacjentów zakażonych COVID-19. Jednak jak podkreślił Pritzker liczba ich nie przekroczyła 5 tysięcy tak jak obecnie. Dodał, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni liczba hospitalizacji wzrosła o 70 procent. Gubernator zwrócił uwagę, że taka tendencja utrzymuje się w całych Stanach Zjednoczonych.

„Jeżeli nie wprowadzimy restrykcji a nawet ograniczeń na granicach stanowych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa to najbliższe parę miesięcy będzie wyjątkowo trudne” – mówił J.B. Pritzker.

Zwrócił uwagę, że wiosną najwięcej hospitalizacji osób zakażonych COVID-19 notowano w dużych miastach a obecnie coraz więcej pacjentów   przyjmują szpitale w mniejszych miejscowościach. Gubernator obawia się wzrostu liczby zakażeń po Święcie Dziękczynienia i w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

 

BK

COMMENTS