HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker: Illinois może przywrócić restrykcje

Gubernator Pritzker: Illinois może przywrócić restrykcje

Gubernator J.B. Pritzker ostrzegł w środę, że Illinois może przywrócić restrykcje s poprzednich etapów. W ten sposób władze chcą zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Pritzker poinformował, że w ramach przygotowanego planu przewidziano kryteria, decydujące o wprowadzeniu obostrzeń sprzed czwartego etapu otwierania stanu.   Illinois podzielono też na 11 nowych regionów, co pozwoli lepiej monitorować pandemię. Restrykcje mogą być przywrócone jeżeli w danym okręgu odnotuje się w ciągu 7-10 dni duży wzrost przypadków COVID-19, zwiększy się w ciągu tygodnia liczba przyjętych do szpitali pacjentów zakażonych koronawirusem. Ponadto cofniecie się regionu nastąpi w wypadku zmniejszenia liczby łóżek szpitalnych zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii oraz przy wzroście do 8 procent zdiagnozowanych przypadków COVID-19.

W regionach gdzie dojdzie do tego typu sytuacji ograniczona zostanie liczba osób mogących gromadzić się w jednym miejscu. Ponadto obostrzenia dotyczyć będą restauracji i barów, które będą zmuszone do zmniejszenia liczby przyjmowanych klientów a biznesy do ograniczenia działalności. Gubernator Pritzker zaznaczył, że od początku pandemii dzięki zdecydowanym działaniom udaje się skutecznie zapobiegać gwałtownemu rozprzestrzenianiu koronawirusa. Jednak biorąc pod uwagę tendencję wzrostową w innych stanach, Illinois musi mieć przygotowany plan awaryjny.

 

BK

COMMENTS