Gubernator Massachusetts: zawetuję prawo ograniczające współpracę policji z ICE

Gubernator Massachusetts: zawetuję prawo ograniczające współpracę policji z ICE

Charlie Baker, gubernator stanu Massachusetts, zapowiedział, że zawetuje prawo ograniczające zakres współpracy lokalnej policji z federalnymi agentami imigracyjnymi.

Mówiący o tym zapis, który znalazł się w nowym budżecie, został zatwierdzony przez stanowy Senat stosunkiem głosów 25-13. – Nie pochlebiam tego i zgłoszę weto, jeśli trafi to na moje biurko – oświadczył Baker.

Prawo zabraniałoby lokalnej policji wypytywania ludzi o ich status imigracyjny. Nie mogliby też współpracować z agentami urzędu imigracyjnego (ICE). Republikanin Baker podkreślił, że decyzji odnośnie tego typu spraw nie należy narzucać odgórnie, tylko pozostawić je władzom lokalnym.

– Uważam, że stan nie powinien się w to mieszać. A już zwłaszcza nie powinniśmy przyjmować legislacji uniemożliwiającej stanowi Massachusetts – mającemu w więzieniach przestępców skazanych za okrutne zbrodnie, którzy być może przebywają tutaj nielegalnie – prowadzenie rozmów z agentami federalnymi. Myślę, że to absurdalne i skandaliczne, nie popieram tego – powiedział gubernator.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0