Gubernator Massachusetts krytykuje Trumpa. “Jego komentarze są karygodne”

Gubernator Massachusetts krytykuje Trumpa. “Jego komentarze są karygodne”

Gubernator stanu Massachusetts Charlie Baker skrytykował Donalda Trumpa za jego kontrowersyjne wypowiedzi, szczególnie pod adresem kobiet.

– Zostałem wychowany przez rodziców w pewien sposób i uważam, że wiele jego wypowiedzi jest karygodnych, oburzających i absurdalnych. Chciałbym, aby się z nich wycofał – powiedział na antenie Boston Public Radio Baker, który tak jak Trump należy do Partii Republikańskiej.

Magnat rynku nieruchomości został posądzony o mizoginię, kiedy pytanie o jego seksistowskie komentarze, które zadała mu dziennikarka Megyn Kelly podczas niedawnej debaty, skwitował później słowami: “krew wypływała jej z oczu, wypływała z niej wszędzie”. Później powiedział, że miał na myśli nos i uszy żurnalistki.

– Trump to bez wątpienia marka sama w sobie. W dużej części na pewno chodzi mu o rozgłos, o to, aby mówiło się jak najwięcej o nim i jak najmniej o innych – skomentował Baker.

Politykom z Bostonu i Trumpowi już od jakiegoś czasu jest nie po drodze. W lipcu burmistrz Marty Walsh nazwał wypowiedzi miliarder na temat imigrantów “niestosownymi”. Trump domagał się później od niego przeprosin, ale ten stanowczo odmówił.

Magnat odpowiedział krytyką po klęsce pomysłu organizacji igrzysk olimpijskich w Bostonie w 2024 roku. – Walsh stracił dużo czasu i pieniędzy na ten cel, a potem się wycofał. Nie chciałbym, żeby negocjował coś w moim imieniu! – stwierdził.

(jj)COMMENTS

WORDPRESS: 0