HomeCalifornia

Gubernator Kalifornii podpisuje nową ustawę zmieniającą prawo dotyczące przestępstw na tle seksualnym

Gubernator Kalifornii podpisuje nową ustawę zmieniającą prawo dotyczące przestępstw na tle seksualnym

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał nową ustawę zmieniającą prawo dotyczące przestępstw seksualnych. Zgodnie z nią, za dobrowolne akty oralne oraz analne sędziowie będą mogli wpisać skazanych na listę przestępców seksualnych.

Nowa ustawa została podpisana, aby ujednolicić prawo dotyczące oskarżonych ze środowiska LGBTQ.

Zgodnie z panującymi dotychczas zasadami, sędzia mógł zadecydować czy wpisać mężczyznę na kalifornijską listę przestępców seksualnych, jeśli skazany uprawiał seks z osobą w wieku 14-17 lat i był od niej starszy o maksymalnie 10 lat. Dotyczyło to sytuacji, w których akt nie został uznany za gwałt a przypadków w których osoba nieletnia wyrażała zgodę na ten czyn.

Wpisać można było jedynie mężczyzn, którzy uprawiali seks waginalny. Nowe prawo daje sędziom możliwość, aby wpisać również osoby, które uprawiały seks oralny lub analny.

Nie będzie to dotyczyło sytuacji, w której nieletni jest poniżej 14 roku życia, różnica wieku wynosi więcej niż 10 lat, lub kiedy którakolwiek ze stron nie uważa, że do stosunku doszło za jej zgodą.

Prawo kończy dyskryminację i teraz “młodzież LGBTQ będzie traktowana tak samo jak młodzi heteroseksualni byli traktowani od 1944r.” – powiedział senator stanowy Scott Wiener.

Głosy internautów, mylnie traktowały te środki jako legalizację pedofilii, nie rozumiejąc, że jest to zaostrzenie prawa, nie złagodzenie go.

 

PS

COMMENTS