HomeUSAChicago

Gubernator Illinois zapewnia: Nakaz “stay-at- Home” to ostateczność

Gubernator Illinois zapewnia: Nakaz “stay-at- Home” to ostateczność

Gubernator J.B. Prtizker ponownie został zapytany czy rozważa wprowadzenie w Illinois nakazu „stay-at-Home”. „Takie ograniczenia pandemiczne są zawsze brane pod uwagę, zwłaszcza w przypadku wzrostu zakażeń koronawirusem” – przyznał Pritzker.

 

Zaznaczył, że w obecnej sytuacji ma nadzieję, iż nie będzie zmuszony do takiej decyzji. Przypomniał, że w ubiegłym miesiącu przywrócono restrykcje z trzeciego etapu planu „Restore Illinois”, które mają pomóc w powstrzymaniu pandemii. Zgodnie z zaleceniami restauracje i bary nie mogą obsługiwać klientów wewnątrz   a inne punkty usługowe i sklepy ograniczyły liczbę osób.

„Jeżeli po Święcie Dziękczynienia dojdzie do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem to nie wykluczam wprowadzenia kolejnych obostrzeń” – mówił gubernator. Przyznał, że jeżeli będzie zmuszony w ostateczności do przywrócenia nakazu „stay-at-Home” to będzie on miał inną formę jak ten z marca. J.B. Pritzker powiedział, że najbardziej obawia się dużego wzrostu hospitalizacji osób zakażonych COVID-19.

 

BK

COMMENTS