HomeUSAChicago

Pritzker rozważa wznawianie biznesowej działalności w Illinois

Pritzker rozważa wznawianie biznesowej działalności w Illinois

Gubernator J.B. Pritzker rozważa otwieranie Illinois regionami. Przywracanie działalności gospodarczej uzależnia od ilości miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że przykładowo zezwolenie na powrót do normalności rejonu gdzie jest tylko 25 łóżek szpitalnych na oddziale intensywnej terapii może być problemem. Z danych stanowego departamentu zdrowia wynika, że 33 procent łóżek szpitalnych na intensywnej terapii zajętych jest obecnie przez pacjentów zarażonych koronawirusem. Najmniej pacjentów znajduje się na tych oddziałach w rejonie Springfield a najwięcej w północno wschodnich dzielnicach Chicago aż 88 procent. Szpitale w naszym stanie wyposażone są w 3 475 respiratory z których dostępnych jest 2 261.

Pritzker mówił wcześniej, że ponowne uruchamianie działalności zakładów, firm i innych miejsc biznesowych uzależnia od tendencji spadkowej zachorowań na COVID-19, która musi utrzymać się przez co najmniej 14 dni. Przypomnijmy, że nakaz „stay-at-Home” obowiązuje w Illinois do 30 maja. Jednak od minionego piątku zgodnie z decyzją gubernatora otwarto między innymi stanowe parki, pola golfowe, kościoły choć może w nich przebywać podczas nabożeństwa nie więcej jak 10 osób. Pritzker powiedział, że w najbliższym czasie przedstawi szczegółowy plan uruchamiania działalności.

 

BK

COMMENTS