"> Gubernator Illinois nie podpisał ustawy zapewniającej dodatkową ochronę nieudokumentowanym imigrantom - wiadomosci.com

Gubernator Illinois nie podpisał ustawy zapewniającej dodatkową ochronę nieudokumentowanym imigrantom

Gubernator Illinois nie podpisał ustawy zapewniającej dodatkową ochronę nieudokumentowanym imigrantom

Gubernator Bruce Rauner zawetował w piątek ustawę, zapewniającą nieudokumentowanym imigrantom mieszkającym w Illinois ochronę przed deportacją w przypadku współpracy policją czy innymi służbami bezpieczeństwa.

 

Rauner zaznaczył, że nielegalni imigranci przyczyniają się do wyższego bezrobocia w naszym stanie i niskich płac. „Nie możemy pozwolić by zabierali oni pracę Amerykanom, musimy się temu przeciwstawić” – mówił Rauner podczas otwarcia targów Du Quoin State Fair. Dodał, że popiera zwiększenie kar dla pracodawców zatrudniających nielegalnych imigrantów. Kandydat Demokratów na gubernatora, J.B. Pritzker skrytykował   Raunera za stanowisko wobec imigrantów i zaznaczył, że swoim zachowaniem popiera antyimigracyjną, okrutną politykę prezydenta Donalda Trumpa. Bruce Rauner był już wcześniej krytykowany za podpisanie ustawy, umożliwiającej przetrzymywanie w areszcie osób z nieuregulowanym statusem imigracyjnym bez wyroku sądowego.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 0