HomePOLSKA

Grzegorz Schetyna zapewnia, że PO nie odbierze 500 plus

Grzegorz Schetyna zapewnia, że PO nie odbierze 500 plus

– W nowoczesnym państwie pomoc socjalna jest niezbędna. Po raz kolejny z całą mocą gwarantuję: nic, co przyznane, nie będzie odebrane. Obiecujemy to – podkreślał podczas sobotniej Rady Krajowej przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Szef PO złożył także deklarację w kwestii zarobków Polaków. – Mogę zapewnić, że w 2030 roku portfel Polaków dorówna włoskim i hiszpańskim. Po kolejnej dekadzie – niemieckim. Przed nami jest wielki wybór: albo ciepłe posady dla działaczy partyjnych PiS, albo wyższe płace i niższe podatki dla wszystkich Polaków – przekonywał.

Głos zabrali również znani politycy PO, m.in. prezydent Warszawy, który nawiązał do toczącej się od kilkunastu dni dyskusji wokół warszawskiej Karty LGBT. – Wszyscy znamy hasło Unii Europejskiej – zjednoczeni w różnorodności, bo jesteśmy różnorodni i wszyscy w Polsce i w Unii Europejskiej zasługują po prostu na szacunek. To jest wybór pomiędzy prawdą a kłamstwem, pomiędzy wspólnotą a konfliktem, pomiędzy Wschodem a Zachodem. Raz już powiedzieliśmy kłamstwu i manipulacji „nie”. Powiedzieliśmy w wyborach samorządowych i przyszedł czas, aby jeszcze raz, głośno powiedzieć populistom „stop” – grzmiał Rafał Trzaskowski.

– PiS proponuje nam budowę polityki opartej na kompleksach i strachu – kontynuował Trzaskowski. – Popatrzcie na tych cynicznych polityków. Im się tylko oczy zapalają, jak wreszcie mają jakiś temat, żeby móc szczuć Polaków, jednych na drugich. Tylko wtedy się zapalają. Tylko wtedy, bo kompletnie niczego konstruktywnego nie potrafią zrobić. Kompletnie niczego nie potrafią zbudować i to widać w Polsce i w Europie – przekonywał prezydent stolicy.

 

red.AIP
fot. Marek Szawdyn/ Polska Press

COMMENTS