Grzegorz Braun jednak zarejestrowany na kandydata w wyborach prezydenckich. Miejska Komisja Wyborcza dziś podjęła decyzję

Grzegorz Braun jednak zarejestrowany na kandydata w wyborach prezydenckich. Miejska Komisja Wyborcza dziś podjęła decyzję

Po weekendowym zamieszaniu z rejestracją Grzegorza Brauna na kandydata w wyborach prezydenckich w Gdańsku, w poniedziałek 11 lutego, Miejska Komisja Wyborcza jednak go zarejestrowała. Braun w wyborach więc wystartuje. 

W piątek późnym wieczorem, Grzegorz Braun poinformował, że Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku odroczyła jego rejestrację na kandydata w przedterminowych wyborach prezydenckich 3 marca. Stało się to już po tym, jak Braun w terminie zgłosił wymaganą liczbę podpisów poparcia. Jako powód wstrzymania rejestracji, Komisja – jak informował KWW Grzegorza Brauna-” podała fakt, że w obowiązującym formularzu zgłoszeniowym w miejscu informacji o adresie zamieszkania kandydata zgadnie ze stanem faktycznym wpisany został adres zamieszkania. Komisja uznała jednak, że w tej rubryce powinien był zostać wpisany adres, pod którym Kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Ten rzekomy błąd został usunięty, jednak mimo to kandydat nie został zarejestrowany”.

Sam Braun komentował:- Nie czujemy się w Gdańsku komfortowo i bezpiecznie. Mamy wrażenie, że urzędnicy, sędziowie, działają tak, żeby maksymalnie skomplikować naszą kampanię wyborczą opóźniając jej kolejne etapy. Kto wie, czy nie zmierzają do wyeliminowania mojej kandydatury pod pretekstami formalnymi- mówił Braun w nagraniu udostępnionym w sobotę w sieci. Decyzja o rejestracji Brauna została odroczona do poniedziałku 11 lutego. Dziś, po godz. 14, Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku podjęła decyzję w tej sprawie i ostatecznie Brauna zarejestrowała. – Grzegorz Braun został zarejestrowany. Komisja zarejestrowała pana Brauna na dzisiejszym posiedzeniu, mamy więc zarejestrowanych trzech kandydatów na prezydenta- potwierdza Marek Jankowski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku. I dodaje, że początkowo- na podstawie dokumentów złożonych przez Brauna- Komisja nie była w stanie stwierdzić, czy figuruje on w rejestrze wyborców, a co za tym idzie, czy ma prawo ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdańska. -Na posiedzeniu w piątek została wydana uchwała o wezwaniu do usunięcia wady zgłoszenia dotyczącej adresu zamieszkania. Chodziło o podanie adresu, który umożliwiałby zweryfikowanie, że pan Braun figuruje w rejestrze.

Pan Grzegorz Braun tą wadę usunął od razu w piątek. Dziś złożył dodatkowe dokumenty. W weekend urzędy były zamknięte. Dlatego dziś wszystko zostało sprawdzone i dziś została podjęta uchwała o rejestracji kandydata- mówi Jankowski. Poza Grzegorzem Braunem, w przedterminowych wyborach prezydenckich 3 marca wystartują Aleksandra Dulkiewicz i Marek Skiba. Braun był dziś obecny w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku, gdzie oczekiwał na decyzję. Po jej wydaniu skomentował: -Tutejsza komisja wyborcza zafundowała nam cykl przygód. Ale to paradoksalnie mobilizuje nas do pracy i potwierdza sens mojej kandydatury w wyborach. Po to tutaj jestem, żeby już nigdy więcej tutejsi urzędnicy, sędziowie, w sposób tak bezczelny nie naciągali prawa po to, by szykanować jednych, a uprzywilejować drugich, bo z takim przypadkiem mamy tu do czynienia. Moją misją jest rozmontowanie układu gdańskiego, przywrócenie Gdańska gdańszczanom – powiedział dziś w Gdańsku.

 

red. (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0