HomeTechnologie

Grupa Energa chce do końca przyszłego roku postawić około 50 nowych stacji ładowania samochodów

Grupa Energa chce do końca przyszłego roku postawić około 50 nowych stacji ładowania samochodów

Grupa Energa chce do końca przyszłego roku postawić około 50 nowych stacji ładowania samochodów. Firma szuka potencjalnych partnerów, z którymi mogłaby podpisać list intencyjny i zrealizować inwestycję.

Wiceprezes do spraw finansowych Jacek Kościelniak podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Rozwoju, że inicjatywa jest jeszcze na wczesnym etapie. Włodarze firmy biorą pod uwagę północną Polskę między Elblągiem a Kołobrzegiem. Energa jest jednak zainteresowana terenem całego kraju. Wiele, jak dodaje rozmówca IAR, zależy od potencjalnych partnerów.

Przedstawiciel energetycznej spółki konstruktorzy będą musieli zmierzyć się z wyzwaniami. Energa nie ustaliła jeszcze jaki standard wtyczek będzie stosowany w ładowarkach. Wciąż nie są znane dokładne miejsca, w których staną punkty ładowania. To ważne z punktu widzenia możliwości dostarczenia do nich prądu.
Zainteresowania inicjatywą Energi nie wykluczył prezes Lotosu Mateusz Aleksander Bonca. Oba koncerny mają już w trójmieście wspólne ładowarki do samochodów elektrycznych.

Grupa Energa opublikowała dziś wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku. Firma wypracowała zysk w wysokości ponad 550 milionów złotych. To o 14 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Tokarczyk/af/kj

COMMENTS