7.1 C

Greg Hancock powiększa przewagę. Pawlicki trzeci w Grand Prix Szwecji

Piotr Pawlicki zajął trzecie miejsce w Grand Prix Szwecji w Målilli – 6. rundzie indywidualnych mistrzostw świata na jeździe na żużlu. Wygrał Amerykanin Greg Hancock, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

W finale Hancock wyprzedził Australijczyka Jasona Doyle’a; dalsze miejsca zajęli Pawlicki i kolejny reprezentant Australii, Chris Holder. Pozostali Polacy Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik odpadli w półfinałach i zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.

W klasyfikacji łącznej Hacock ma 83 punkty i o 12 wyprzedza dziesiątego w Szwecji Taia Woffindena z Wielkiej Brytanii oraz Doyle’a. Najlepszy Polak, Maciej Janowski jest czwarty z dorobkiem 64 punktów. Bartosz Zmarzlik zajmuje 6. miejsce (61 pkt.), a Piotr Pawlicki jest 8. (50 pkt.).

Rywalizacja w Målilli miała się odbyć w sobotę wieczorem, ale zawody przełożono z powodu złych warunków atmosferycznych. Kolejna runda odbędzie się 28 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim.