HomeŚwiat

Grecy rozpoczęli morskie kąpiele

Grecy rozpoczęli morskie kąpiele

Mimo że w kalendarzu wciąż zima, Grecy i turyści zaczęli kąpać się w morzu. Twierdzą, że o tej porze roku na plażach jest o wiele lepiej niż latem. Z kilkoma z nich rozmawiała nasza korespondentka, Beata Kukiel-Vraila.

Francois, który przyjechał z Francji do Aten, przychodzi na plażę z córką i przyjaciółmi. “Woda jest nadal zimna, ale słońcem można się już cieszyć od marca” – powiedział Francois Polskiemu Radiu. Podkreślił, że teraz plaże nie są zatłoczone i nie trzeba płacić za te, które są prywatne. “Niektórzy kąpią się nawet przez cały rok, każdego dnia” – dodał Francois.
Ilijas Kurtsis zaczął pływać w morzu zimą przed sześcioma laty. “Miałem problem z kolanem, zapytałem lekarza, czy iść na operację, a on polecił mi kąpiele w morzu. Zacząłem z potrzeby, a stało się to nawykiem” – powiedział Ilijas. Wyznał, że przychodzi na plaże także w te dni, gdy nie ma słońca. “Trzeba zrobić rozgrzewkę przed wejściem do wody, a potem – ile kto wytrzyma” – powiedział dodając, że zimą kąpią się głównie emeryci. Ci, którzy robią to regularnie, są zahartowani i rzadko chorują.

Beata Kukiel-Vraila/Ateny, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS