HomeŚwiat

Grecki rząd wysłał na ulice Aten więcej policjantów

Grecki rząd wysłał na ulice Aten więcej policjantów

Grecki rząd wysłał na ulice Aten więcej policjantów. Specjalne oddziały mają zwalczać handel narkotykami, drobną przestępczość i nielegalną sprzedaż towarów. Przywrócenie obywatelom poczucia bezpieczeństwa było jednym z głównych punktów programu centroprawicowej Nowej Demokracji, która wygrała lipcowe wybory w Grecji.

Latem w centrum greckiej stolicy, głównie w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, pojawiło się więcej policjantów. Teraz rząd wysłał funkcjonariuszy do kolejnych dzielnic miasta. Mają oni do dyspozycji szkolone psy i specjalne furgonetki.
Według policyjnych danych, w pierwszym półroczu tego roku w Atenach wzrosła liczba włamań i kradzieży. Dużym problemem, szczególnie w centrum miasta, jest handel narkotykami.
Grecka policja przeprowadziła też dziś w centrum stolicy dużą operację w celu usunięcia migrantów z nielegalnie zajmowanych przez nich budynków. Mieszkali oni w tragicznych warunkach, w przepełnionych pomieszczeniach. Policja wyprowadziła stamtąd ponad 200 osób, w tym prawie sto dzieci. Wszyscy zostaną umieszczeni w ośrodkach dla uchodźców. Była to druga tego typu akcja w stolicy od czasu przejęcia władzy przez partię Kiriakosa Mitsotakisa.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila/Ateny/sjo

COMMENTS