HomePILNE

Grecja: Prokuratura otrzymała listę 92 ofiar śmiertelnych pożaru

Grecja: Prokuratura otrzymała listę 92 ofiar śmiertelnych pożaru

Prokuratura w Atenach otrzymała listę 92 ofiar śmiertelnych pożaru w Attyce. Trwa śledztwo w celu ustalenia przyczyn tragedii. Do tej pory przesłuchano kilkudziesięciu świadków, w tym byłego komendanta straży pożarnej. 

 

Lista pomoże prokuraturze dotrzeć do krewnych ofiar pożaru, aby złożyli zeznania. Zawiera też dwie osoby, których do tej pory nie udało się zidentyfikować. Nikt ich bowiem nie szuka i nie ma od kogo pobrać próbek DNA. Dziewięć z ofiar śmiertelnych, ujętych w tragicznym bilansie, to osoby, które zmarły w szpitalach na skutek odniesionych ran. Wciąż w placówkach zdrowia przebywa wielu rannych. Tymczasem do greckich władz wpłynęło już ponad 3 tysiące wniosków o pomoc finansową od mieszkańców wschodniej Attyki, których dobytek strawił ogień. Rodziny te mają otrzymać do 6 tysięcy euro zapomogi, 8 tysięcy dostaną właściciele przedsiębiorstw.

 

Część osób, których domy spłonęły, mieszka w ośrodkach należących do wojska. Innych przygarnęli krewni. Poszkodowanym w lipcowych pożarach pomagają m.in. dziesiątki ochotników i różne organizacje. Pomoc płynie też od Greków, którzy mieszkają poza granicami kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/em/sk

COMMENTS