HomeŚwiat

Grecja: Kilkuletnia dziewczynka na dmuchanym jednorożcu dryfowała po pełnym morzu. Uratowała ją załoga promu

Grecja: Kilkuletnia dziewczynka na dmuchanym jednorożcu dryfowała po pełnym morzu. Uratowała ją załoga promu

O tym zdarzeniu donoszą greckie media. Mała dziewczynka na wielkim dmuchanym jednorożcu została porwana przez prądy morskie i uratowana przez załogę lokalnego promu. Do tego zdarzenia doszło w niedzielę, 23 sierpnia, na obszarze morskim niedaleko miasta Antirio w Zatoce Korynckiej.

 

Dziewczynka w wieku około 4-5 lat spędzała czas na plaży z rodzicami. Ci nie zauważyli, że w pewnej chwili dziecko odpłynęło na dmuchanym jednorożcu. Gdy rodzice zdali sobie sprawę, że ich córka jest poza zasięgiem wzroku, poinformowali władze portu.

 

Kapitanat portu z kolei zaalarmował kapitana lokalnego promu „Salaminomachos”, pływającego na trasie Rio-Antirio. Dziecko udało się zlokalizować na morzu. Prom ostrożnie podpłynął do dryfującego dziecka, a załodze udało się uratować dziecko i jej nadmuchiwanego jednorożca. Jak podały greckie media, dziecku nic się nie stało.

 

Jak podają lokalne media, prom zabrał niedawno z morza starszego mężczyznę, który również został porwany przez prądy w okolicy, gdy pływał na morskim materacu.

 

 

aip

COMMENTS