Gowin: Trzy elementy z “piątki PiS” to rozwiązania liberalne

Gowin: Trzy elementy z “piątki PiS” to rozwiązania liberalne

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówi, że trzy elementy z “piątki PiS” to rozwiązania liberalne. Wicepremier o obietnicach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości mówił w Sygnałach Dnia w radiowej Jedynce.

Jarosław Gowin zaznaczał, że za liberalne elementy “piątki PIS” uważa rozwiązania dotyczące obniżenia podatków – obniżenie stawki PIT do 17 proc., likwidacja PIT dla osób do 26 roku życia i obniżenie kosztów pracy. “Zdradzę, że byłem zwolennikiem, żeby skoncentrować się na obniżaniu kosztów pracy, bo to byłoby wsparcie równocześnie dla obywateli i dla gospodarki” – mówi wicepremier.

Gość radiowej Jedynki odniósł się także do dwóch pozostałych propozycji z “piątki PiS” – 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastej emerytury. Zdaniem Jarosława Gowina warto wspierać młode rodziny. “W tym przypadku to jest także gest pod adresem klasy średniej, na której mi bardzo zależy, bo uważam ją za koło zamachowej rozwoju cywilizacyjnego” – mówił wicepremier. Jarosław Gowin zaznaczył, że o trzynastej emeryturze PiS mówiło od dawna.

Dziś o godzinie 12.30 w miejscowości Rybie pod Warszawą o programie 500+ będą mówili premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0