HomePOLSKA

Gowin: Po stronie sztabu Trzaskowskiego zapadła decyzja, by unikać debaty z prezydentem. “Szkoda, że zamiast dialogu będziemy mieli dwa monologi”

Gowin: Po stronie sztabu Trzaskowskiego zapadła decyzja, by unikać debaty z prezydentem. “Szkoda, że zamiast dialogu będziemy mieli dwa monologi”

Prezes Porozumienia, poseł Jarosław Gowin powiedział, że formuła debaty, którą zaproponował Rafał Trzaskowski, jest niestandardowa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący PO zamiast na debatę organizowaną w Końskich przez TVP udaje się dziś do Leszna na “arenę prezydencką”. “Debaty organizowane są przez media, a nie przez sztaby kandydatów” – podkreślił prezes Porozumienia.

Jarosław Gowin, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, powiedział, że po stronie sztabu kandydata PO zapadła decyzja, by unikać debaty z prezydentem.

“Szkoda, że zamiast dialogu będziemy mieli dwa monologi, ale myślę, że to jest odprysk czegoś dużo poważniejszego. Ja codziennie angażuję się w kampanię pana prezydenta Dudy, dzisiaj też jadę do województwa warmińsko-mazurskiego. Obserwuję, że tak ostrej kampanii do tej pory nie było” – ocenił Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia, które tworzy rząd Zjednoczonej Prawicy, powiedział, że jego zdaniem bez względu na to, kto wygra sobotnie wybory, będzie musiał rozpocząć proces jednoczenia Polaków. “Trzeba będzie rozpocząć proces zasypywania dołów” – podkreślił Jarosław Gowin.

Rafał Trzaskowski zaprosił dziennikarzy niektórych mediów na “arenę prezydencką”. Odbędzie się ona dzisiaj w Lesznie w Wielkopolsce. Podczas spotkania przedstawiciele redakcji będą mogli zadawać mu pytania.

W programie Telewizji Polskiej – organizowanym zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji – w którym udział potwierdził Andrzej Duda, pytania mają zadawać mieszkańcy oraz internauci.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Drążkiewicz/wcześniejsze/d mj/w Wj

COMMENTS