5.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

GovTech – 12 wyzwań dla innowacyjnych firm do końca października

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do 28 października bieżącego roku innowatorzy, startupy, małe i średnie spółki technologiczne mogą zgłosić swój udział w II edycji programu GovTech Polska. Polega on na rozwiązaniu jednego z 12 wyzwań zgłoszonych przez administrację publiczną i spółki Skarbu Państwa z zakresu nowych technologii.

Zamawiającymi w drugiej edycji konkursu są między innymi Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Administracja Skarbowa w Opolu, Totalizator Sportowy, czy Tauron, wymieniła Justyna Orłowska, dyrektor GovTech Polska. Przykładowo Tauron poprosił startupy, aby dostarczyły taką aplikację, która na podstawie zdjęć identyfikuje, czy na danym budynku warto zainstalować panele fotowoltaiczne. Pozostałe wyzwania to między innymi stworzenie oprogramowania umożliwiającego prognozowanie popytu i optymalizacji ceny za przejazd pociągiem, systemu komputerowego, który skoordynuje pracę zamiatarek oraz odśnieżarek, bazując na zapisach z monitoringu i danych GPS, czy narzędzie do identyfikacji mówców na podstawie analizy głosu oraz obrazów wideo.

Zwycięzcy konkursów w ramach II edycji programu GovTech mogą liczyć na kontrakty warte od 300 tysięcy do 600 tysięcy złotych. Pełne opisy ogłoszonych i przygotowywanych wyzwań dostępne są na stronie internetowej konkursy.govtech.gov.pl.

Justyna Orłowska wyjaśniła, że od nowego roku na platformie GovTech konkursy z wyzwaniami dla innowacyjnych przedsiębiorstw będą ogłaszane w trybie ciągłym. „Administracja będzie faktycznie cały czas mogła ogłaszać konkursy dla startupów, tak jak obecnie ogłasza przetargi” – wytłumaczyła dyrektor GovTech Polska.

Program GovTech rezygnuje z klasycznego postępowania przetargowego dla innowacyjnych firm na rzecz mniej skomplikowanej formy konkursowej. Celem tego działania jest pozyskiwanie najnowszych technologii dla administracji państwowej.

Podczas pierwszego dnia Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa przedstawiciele branży cyfrowej z państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali list intencyjny ws. wspierania rozwoju nowoczesnych technologii i cyfryzacji. Jednym z jego założeń jest budowanie w pozostałych krajach regionu takich platform jak polski GovTech.

Po raz pierwszy z podobnego rozwiązania skorzystało w 2017 roku Ministerstwo Finansów. Wówczas skarbówka zaproponowała współpracę z innowacyjnymi firmami i postawiła zadanie do wykonania – opracowanie programu analizującego dane i powiązania różnych podmiotów w celu wskazania oszustów podatkowych.

IAR/Dawid Grygorcewicz/mile

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520