HomePOLSKAPodkarpackie

Góry zapraszają na wędrówkę – warunkom na szlakach sprzyja pogoda

Góry zapraszają na wędrówkę – warunkom na szlakach sprzyja pogoda

Pogoda sprzyja turystyce górskiej podczas trwającego długiego weekendu. Warunki na szlakach są bardzo dobre między innymi w Beskidzie Sądeckim i Niskim.

Wszystkie są dostępne i przetarte, nie ma żadnych utrudnień na trasach do schronisk -informuje ratownik Grupy Krynickiej GOPR Grzegorz Sus.
Na beskidzkich szlakach jest spokojnie, nie odnotowano od wczoraj żadnej interwencji. Niemniej jednak trzeba zachować w górach podstawowe środki ostrożności, pamiętajmy o odpowiedniej odzieży i butach i trzymajmy się wyznaczonych szlaków, aby nie zabłądzić – zaleca ratownik. Zdrowy rozsądek trzeba szczególnie zachować, kiedy wybieramy się w wyższe partie Tatr. Tam wciąż panują warunki zimowe.
Jest już pierwsza ofiara śmiertelna długiego weekendu. W nocy z czwartku na piątek w rejonie Rysy Zaruskiego w Dolinie Koziej w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty, który nie wrócił w czwartek z górskiej wyprawy. Kiedy utracono z nim kontakt telefoniczny rodzina powiadomiła o jego zaginięciu i wszczęto nocne poszukiwania.
TS/IAR/Monika Chrobak/moc

COMMENTS