Google chce w Polsce rozszerzyć swoją usługę Chmury oraz rozbudować serwery

Google chce w Polsce rozszerzyć swoją usługę Chmury oraz rozbudować serwery

Google zwiększy swoją obecność w Warszawie. Informacje na ten temat potwierdził w Domu Polskim na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii Karan Bhati, odpowiedzialny za politykę globalną spółki informatycznej z Kalifornii. Google chce w Polsce rozszerzyć swoją usługę Chmury oraz rozbudować serwery.

Karan Bhati tłumaczył w Davos, że na tę decyzję wpłynęło wiele czynników: – Po pierwsze jesteśmy podekscytowani wzrostem w tym regionie. Chodzi oczywiście zarówno o ogólny wzrost gospodarczy, ale też szczególnie o wzrost rynku cyfrowego, który powiększa się dwa razy szybciej niż w Europie Zachodniej. Z drugiej strony chodzi też o talent: W Europie Środkowo-Wschodniej każdego roku 240 tysięcy osób kończy na uczelni kierunek ścisły. To dwa razem więcej, niż na przykład na północy Europy – mówił przedstawiciel Google.

W Domu Polskim w Davos podpisana została dziś również umowa w sprawie utworzenia Rady Biznesowej krajów Trójmorza. Początkowo znajdą się w niej przedstawiciele dwunastu największych spółek państw Europy Środkowo- Wschodniej. Celem Rady będzie ułatwianie kontaktów między przedsiębiorstwami z naszego regionu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Surówka/Davos/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0