HomeUSAChicago

Godzina policyjna w Chicago, czyli nowe restrykcje z powodu COVID-19

Godzina policyjna w Chicago, czyli nowe restrykcje z powodu COVID-19

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła na specjalnie zwołanej konferencji prasowej nowe restrykcje, które wejdą w życie już w piątek w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Wietrznym Mieście.

Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała wprowadzenie godziny policyjnej w Chicago dla biznesów, które nie świadczą tzw. usług koniecznych. Wszystkie biznesy, które są tzw. “non-essential businesses” będą musiały zostać zamknięte od 10 wieczorem do 6 rano. Biznesy, które świadczą usługi konieczne, a także sklepy spożywcze, apteki i restauracje wydające dania na wynos będą mogły pracować w swoich regularnych godzinach. Restrykcjami zostaną objęte także sklepy monopolowe, które nie będą mogły sprzedawać alkoholu po 9 wieczorem. Z kolei bary, które nie posiadają licencji na podawanie jedzenia nie będą mogły obsługiwać klientów w środku. Wszelkie spotkania zostaną ograniczone do 6 osób maksymalnie. Nakaz zakrycia twarzy obowiązuje we wszystkich miejscach publicznych wewnątrz i na zewnątrz. Wszystkie inne ograniczenia, w tym limity pojemności wewnątrz pomieszczeń wynoszące 40% lub 50 osób pozostają bez zmian. Ograniczenia te mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie i są podyktowane wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Wietrznym Mieście.

„Szybki wzrost liczby przypadków COVID-19 we wszystkich grupach demograficznych, kodach pocztowych i grupach wiekowych jest zgodny z przewidywaniami ekspertów ds. zdrowia publicznego” – powiedziała burmistrz Lightfoot. „Ten moment jest krytycznym punktem zwrotnym dla Chicago, a te nowe ograniczenia i wytyczne reprezentują nasze ciągłe wysiłki, aby wyprzedzić tę pandemię dzięki danym i naukowym dotyczącym tej choroby. Niezliczeni mieszkańcy Chicago wykonali znakomitą pracę, będąc odpowiedzialnymi i przestrzegając zdrowia publicznego, ale teraz wszyscy musimy podwoić nasze zaangażowanie w nasze zdrowie i zdrowie naszego miasta, aby spłaszczyć krzywą i ukształtować naszą przyszłość z powrotem tam, gdzie powinna być. ” „Nie chcę nakładać więcej ograniczeń w naszym mieście” – powiedziała Lightfoot. „Nikt tego nie robi, ale muszę zrobić to, co słuszne, aby ratować życie, a jeśli to oznacza cofnięcie się dalej, zrobię to”.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy burmistrz Lightfoot powiedziała, że średnia liczba przypadków wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o ponad 50% do 640 przypadków dziennie. „Wzrost jest zaskakujący, naprawdę zapiera dech w piersiach” – powiedziała burmistrz Lightfoot. „Patrząc na to, gdzie byliśmy zaledwie dwa tygodnie temu, a nawet na początku października i to gdzie jesteśmy teraz, to tak, jakbyśmy wrócili do wiosny. Więc ludzie, musimy zrobić to, co działa: dystans społeczny, noszenie masek, mycie rąk i ograniczenie kontaktu z innymi.” Burmistrz Lightfoot powiedziała, że wszyscy mieszkańcy Chicago powinni powstrzymać się od zgromadzeń powyżej sześciu osób, a po godzinie 10 wieczorem powinno zaniechać się wszelkich spotkań towarzyskich.

MS

COMMENTS