HomeDolnośląskie

Głogów: W ruinach kościoła powstaną… mieszkania?

Głogów: W ruinach kościoła powstaną… mieszkania?

Głogowscy działacze Nowoczesnej już kilkukrotnie informowali o swoich propozycjach na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Ich najnowszym pomysłem jest przerobienie ruin kościoła… na mieszkania!

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Głogowie w ostatnich latach zostały zabezpieczone przed niszczeniem i są udostępniane zwiedzającym jako wieczna ruina. Nowoczesna chciałaby to zmienić i stworzyć mieszkania w kościele zniszczonym w 1945 r.

 

– W ramach przygotowań do wyborów samorządowych Nowoczesna Głogów przedstawia kolejny pomysł dla mieszkańców naszego miasta. Proponujemy komercyjne zagospodarowanie ruin dawnego kościoła świętego Mikołaja, poprzez jej adaptację na mieszkalne lofty. W wielu krajach przystosowania byłych obiektów sakralnych do współczesnych celów cieszą się dużym uznaniem. Od dziesiątek lat obiekt ten straszy swoim wyglądem i rokrocznie generuje koszty, a dotychczasowe plany jego wykorzystania nie udały się z braku odpowiednich funduszy. Sprzedaż mieszkań pozwoliłaby na sfinansowanie przebudowy, zabytkowy budynek otrzymałby gospodarza, a stare miasto zyskałoby na estetyce – mówi Sławomir Krawczyk z Nowoczesnej.

 COMMENTS