-1.2 C
Chicago
czwartek, 28 marca, 2024

Gliwice: Pierwsza ofiary gry „Niebieski Wieloryb”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policjanci z Gliwic otrzymali w poniedziałek zgłoszenie o 15-latku, który mógł paść ofiarą niebieskiego wieloryba. Z głębokimi ranami ciętymi przedramion trafił do szpitala psychiatrycznego. Kuratorium Oświaty w Katowicach już zapowiedziało, że o niebezpiecznej grze będzie rozmawiało z dyrektorami szkół.

O całej sprawie gliwicką policję powiadomił kurator młodego chłopaka. – Jak wstępnie ustalono, 15-latek grał w niebezpieczną grę, w której tajemniczy „opiekun” wydaje coraz to poważniejsze w skutkach polecenia. Samookaleczenie to nie ostatni element „zabawy” – doświadczenia innych krajów wskazują, że na koniec „rozgrywki” dzieci mogą popełnić samobójstwo – informuje Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.
Podejrzenia, że chłopak padł ofiarą niebieskiego wieloryba potwierdza wstępna analiza treści, jakie przeglądał na tablecie. Policjanci od razu złożyli wniosek o umieszczenie chłopca na obserwacji w jednym ze śląskich szpitali psychiatrycznych. W ostatnim czasie tylko gliwicka komenda przyjęła jeszcze dwa podobne zgłoszenia, w których mogło chodzić o grę niebieski wieloryb. Jednak po dokładnym zbadaniu sprawy nie stwierdzili powiązań z tą niebezpieczną grą. – Apelujemy do rodziców, aby sprawdzali, czym w sieci zajmują się ich dzieci, jakie strony odwiedzają i z kim się komunikują – podkreśla rzecznik gliwickiej policji.
Do sprawy odniosło się również Kuratorium Oświaty w Katowicach. – W związku z sygnałami dotyczącymi gry internetowej niebieski wieloryb poruszymy ten problem w trakcie najbliższych narad z dyrektorami szkół oraz uwzględnimy go w tematyce zbliżającej się konferencji organizowanych w ramach kampanii zapobiegających cyberprzemocy, jakie prowadzimy na terenie województwa śląskiego – informuje Anna Kij, dyrektor Wydziału Strategii i Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego.
Dodaje też, że kuratorium systematycznie prowadzi działania związane z zapobieganiem cyberprzemocy czy e-uzależnieniom, które są adresowane do nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół czy samorządów uczniowskich. – Jednym z nich jest współorganizacja od 2015 roku ze Śląskiem Komendantem Wojewódzkim Policji konferencji szkoleniowych „W sieci elektronicznej przemocy” – informuje.

Katarzyna Domagała-Szymonek, Katarzyna Kapusta aip, Fot. PolskaPress

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520