HomePOLSKA

Gliński: MKiDN przygotowało dwie ustawy o finansowaniu mediów publicznych

Gliński: MKiDN przygotowało dwie ustawy o finansowaniu mediów publicznych

Przygotowanie dwóch ustaw o finansowaniu mediów publicznych to jedno z dokonań resortu w ostatnich dwóch latach, które wymienił wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego podsumowuje funkcjonowanie resortu pod swoim kierownictwem na specjalnej konferencji prasowej.

Jak powiedział wicepremier, pierwsza z tych ustaw, która dotyczy poprawienia ściągalności abonamentu, czeka w Sejmie na rozpatrzenie. Druga dotyczy finansowania mediów publicznych z podatków PIT i CIT. “W tej kwestii czekamy na rozstrzygnięcie i decyzję polityczną” – powiedział minister. Dodał, że na razie zostało przygotowane inne rozwiązanie – rekompensata z tytułu niewpłaconego abonamentu od grup społecznych zwolnionych z abonamentu. Rekompensata ta jest realizowana w ramach nowelizacji budżetu za 2017 rok.

Piotr Gliński przypomniał też, że w resorcie przygotowywana jest tzw. ustawa dekoncentracyjna. Jak powiedział, prace są w końcowym etapie. “Czekamy na rozstrzygnięcie, jesli chodzi o decyzję polityczną dotyczącą tych działań” – dodał wicepremier.

IAR/jj

COMMENTS