"> Giertych: W kwietniu odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera - wiadomosci.com

Giertych: W kwietniu odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera

Giertych: W kwietniu odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera

Mecenas Roman Giertych poinformował, że w kwietniu odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Austriacki biznesmen od rana zeznaje w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Oskarża on prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o niezapłacenie mu za wykonaną pracę. To szósta wizyta przedsiębiorcy w prokuraturze w tej sprawie.

Jeszcze rano pełnomocnicy Austriaka podkreślali, że chcą, aby dzisiejsze przesłuchanie było ostatnim, w którym bierze on udział. Jednak podczas półgodzinnej przerwy zarządzonej około 19.00, mecenas Giertych poinformował przed siedzibą prokuratury, że będzie kolejne przesłuchanie. “Prokuratura nam powiedziała, że będzie następne przesłuchanie, że mamy przetłumaczyć 20 tysięcy stron i że w kwietniu będzie następne przesłuchanie” – powiedział adwokat. Na pytanie, dlaczego przesłuchanie odbędzie się dopiero w kwietniu, mecenas Giertych odpowiedział, że tłumaczka jest zajęta. Dodał, że w prokuraturze pojawili się trzej “funkcjonariusze urzędu kontroli skarbowych”. O celach ich wizyty ma się dowiedzieć po przerwie.
Roman Giertych zapowiedział, że o szczegółach poinformuje w oświadczeniu wydanym po zakończeniu dzisiejszego przesłuchania, czyli w nocy.
Kilka tygodni temu “Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania rozmowy z lipca zeszłego roku w sprawie planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. W związku z tym pełnomocnicy Geralda Bigrfellnera złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS. Zawiadomienie dotyczy braku zapłaty za powierzone austriackiemu biznesmenowi zlecenie, związane z przygotowaniem do inwestycji. PiS odpowiada, że spółce Srebrna nie przedstawiono faktur, które mogłyby być podstawą płatności.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Jasik/wcześn./Rita/Siekaj/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0