Gehenna 26-latki trwała osiem dni. Była przetrzymywana, bita i gwałcona

Gehenna 26-latki trwała osiem dni. Była przetrzymywana, bita i gwałcona

Akt oskarżenia w tej sprawie, którym objęto 34-latka i dwóch 37-latków, prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi. Oskarżonym, którym zarzucono m.in. gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem, grozi dożywocie.

Zaczęło się od tego, że 19 lipca 2017 roku 26-latka w autobusie miejskim w Łodzi poznała 34-latka i 37-latka. Młodszy z nich zaprosił ja do swojego mieszkania w bloku na Widzewie, na co kobieta zgodziła się. Był to błąd, straszliwy w skutkach. W mieszkaniu nowo poznani koledzy zamienili się w bestie. Najpewniej nazajutrz dołączył do trzeci z oskarżonych. Uwięzili 26-latkę. Zaczęli ją bić, gwałcić i dręczyć. Zrobili też jej zdjęcia telefonem komórkowym. Widać na nich, jak była dręczona. Są drastyczne. – Upajali ją alkoholem. Byli wyjątkowo brutalni. Bili ofiarę, ciągnęli ją za włosy, poniżali, szarpali, przypalali papierosami i jej ubliżali. Kilkukrotnie ją w drastyczny sposób zgwałcili. Grozili, że w przypadku gdy ujawni to, co jej się stało, zabiją ją i jej matkę – twierdzi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Gehenna 26-latki trwała osiem dni. Kobiecie udało się zmylić czujność prześladowców i opuścić mieszkanie. Udała się do znajomego, u którego wcześniej mieszkała. Ten powiadomił telefonicznie matkę 26-latki, która 22 lipca zgłosiła na policji zaginięcie córki. Niestety, 26-latka popełniła drugi błąd. Prosiła, aby nie alarmować policji i nie wzywać pogotowia ratunkowego. Zapewne bała się, że oprawcy zrealizują swe groźby i zrobią krzywdę jej i matce. Dlatego utrzymywała, że przez kilka dni była u znajomych. Jednak matka nie wytrzymała. Widząc w jakim stanie jest je córka wezwała karetkę. 26-latka trafiła do szpitala w Łodzi. Lekarze zaczęli walczyć o jej życie. Niestety, nie dali rady. Obrażenia okazały się tak poważne, że 26-latka zmarła 19 sierpnia 2017 roku. – Oskarżonym, którzy nie przyznali się do winy, zarzucono zbiorowe zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 26-letniej kobiety, pozbawienie jej wolności łączące się ze szczególnym udręczeniem i spowodowanie obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci – wyjaśnia prokurator Kopania.

Wiesław Pierzchała (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0