HomePOLSKA

Gdzie jest Birgfellner, który oskarżył prezesa PiS o oszustwo? Biznesmen nie stawia się w prokuraturze, Giertych robi uniki

Gdzie jest Birgfellner, który oskarżył prezesa PiS o oszustwo? Biznesmen nie stawia się w prokuraturze, Giertych robi uniki

Warszawska Prokuratura Okręgowa ukarała grzywną austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera za dwukrotne niestawienie się na przesłuchanie. Prokuratura sprawdza doniesienia Austriaka, który twierdzi, że próbował go oszukać prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński powiedział, że śledczy nie mogli się skontaktować w sprawie terminu przesłuchania z reprezentującym Austriaka mecenasem Romanem Giertychem. Prokurator zastrzegł, że kilkakrotnie bezskutecznie próbowano nawiązać kontakt w tej sprawie. Między innymi na adres wskazany przez biznesmena wysłano wezwanie stawienia się na przesłuchanie w dniach 21 i 22 lutego. W związku z niestawieniem się Geralda Birgfellnera prokurator, na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Karnego, nałożył na niego dwie kary porządkowe, każda w wysokości 3 tysięcy złotych. Rzecznik prokuratury wyjaśnił, że kary mają przyspieszyć dochodzenie wszczęte właśnie z zawiadomienia świadka Geralda Birgfellnera.
Sprawa ma związek z planami budowy dwóch wież przez spółkę Srebrna. Gerald Birgfellner oskarżył prezesa Prawa i Sprawiedliwości o próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna pieniędzy za nieopłaconą pracę. Sprawę opisała “Gazeta Wyborcza”. Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego złożył pod koniec stycznia mecenas Jacek Dubois.

IAR/mt/gaj/dwCOMMENTS