Gdynia: Rozpoczął się proces księdza oskarżonego o molestowanie harcerzy na obozie w Bieszczadach

Gdynia: Rozpoczął się proces księdza oskarżonego o molestowanie harcerzy na obozie w Bieszczadach

Przed gdyńskim sądem rozpoczął się proces księdza Wojciecha L., który w 2017 roku na obozie harcerskim w Bieszczadach miał molestować dwóch chłopców – jednego w wieku poniżej 15 lat i 18-latka.

Dwóch chłopców, z których jeden poniżej 15 roku życia, miało być molestowanych przez gdyńskiego księdza na obozie harcerskim w wakacje.

 

– Obaj pokrzywdzeni na przełomie czerwca i lipca 2017 roku uczestniczyli w obozie w Bieszczadach. Jego organizatorem był ksiądz pełniący posługę w jednej z parafii na terenie Gdyni, zaangażowany w działalność harcerską. Po powrocie z obozu chłopcy powiadomili swoje mamy o podejmowanych wobec nich przez księdza czynności o charakterze seksualnym – relacjonuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W lutym ksiądz został oskarżony.

 

W poniedziałek 14 kwietnia przed gdyńskim sądem rozpoczął się proces księdza Wojciecha L. – W toku postępowania, przyznał się do winy – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami. Podejmując taką decyzję, sąd kierował się dobrem poszkodowanych nastolatków i ich rodzin.

 

red. AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0