HomeKultura

Gdańsk: Widowisko multimedialne “Poland: First to Fight”

Gdańsk: Widowisko multimedialne “Poland: First to Fight”

Od dziś na dziedzińcu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku można oglądać widowisko multimedialne “Poland: First to Fight”. Powstało w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W pokazie zostaną wykorzystane innowacyjne technologie, między innymi projekcje mappingowe 3D oraz wielkoformatowa animacja.
Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Karol Nawrocki, podkreślił, że przedstawienie powstało, by upamiętnić bohaterów oraz pokazać polski wkład w zwycięstwo nad nazizmem. „Opowieść rozpocznie się od narodzin zła, jego korzeni. Pokaże walkę polskiego narodu z sowietami po roku 1945. Nie może w tej opowieści zabraknąć wielkiego Polaka, świętego papieża Jana Pawła II, który w 1987 roku w homilii dla młodych na Westerplatte powiedział, że „ aby bronić historii, trzeba tą historię znać”.- podsumował Karol Nawrocki, który jest też pełnomocnikiem ministra kultury do spraw organizacji
80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Widowisko będzie pokazywane codziennie do 25 sierpnia w godzinach: 20:45, 22:00 i 23:15. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można pobrać ze strony bilety.muzeum1939.pl. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Wosiek/vey/to/

COMMENTS