HomePomorskie

Gdańsk: Śledczy kierują akt oskarżenia w sprawie molestowania chłopca przez animatora kultury

Gdańsk: Śledczy kierują akt oskarżenia w sprawie molestowania chłopca przez animatora kultury

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi W. o popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym.

Jak poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk, 55-letni mężczyzna został zatrzymany 9 sierpnia 2018 roku na Wyspie Sobieszewskiej. – Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie trzech przestępstw o charakterze seksualnym wobec małoletniego pokrzywdzonego, który nie ukończył 15 lat – mówi prokurator.

 

I dodaje: – Dwa czyny dotyczą doprowadzenia chłopca do poddania się innej czynności seksualnej. Pierwszy miał miejsce w lipcu 2018 roku w Olecku, w trakcie pobytu chłopca na obozie sportowym. Drugi czyn miał miejsce w sierpniu 2018 roku w Gdańsku. Precyzuje, że trzeci z zarzuconych czynów dotyczy “prezentowania małoletniemu w lipcu 2018 roku treści pornograficznych”.

 

– Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Przebywa w areszcie. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Olecku – podsumowuje prok. Wawryniuk.

 

szym aip

COMMENTS