Gdańsk ma nowe gepardy

Gdańsk ma nowe gepardy

Gdańskie ZOO w Oliwie przywitało dzisiaj nowych lokatorów. Gepardy Aki i Tabu urodziły się dwa lata temu w Rostocku w Niemczech i mają zapoczątkować nowe stado.

Chociaż zwierzęta w Gdańsku są już od tygodnia, to dopiero dzisiaj można było je podziwiać. Koty można obserwować na wybiegu za motylarnią i pawilonem ptaków i gadów. Jak informuje gdańskie ZOO, koty mają zapoczątkować nowe stado. Na razie na wybiegu są same samce, ale wkrótce stado zostanie uzupełnione.

 

– Mamy nadzieję, że te eleganckie koty poczują się u nas dobrze i wkrótce po uzupełnieniu stada w kolejne osobniki i samicę będziemy cieszyć się przychówkiem – mówi Michał Targowski dyrektor gdańskiego ZOO. Gepardy zamieszkują w Gdańsku większy wybieg niż w Niemczech oraz pawilon przebudowany ze starego budynku stajni z podgrzewaną podłogą. – Codziennie rano trzeba przyjść, przywitać się z nimi. Oczywiście karmienie, całkowita opieka medyczna, podawanie leków, sprzątanie, przygotowanie wybiegu, chowanie jedzenia. – opisuje codzienne rytuały Anna Gembiakz działu drapieżnego w ZOO – U nas jedzą przeważnie wołowinę no i oczywiście króliki świnki morskie, które dostarczają nam dostawcy.

 

 

(AIP)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0