“Gazeta Wyborcza” publikuje kolejne opracowania „taśm Jarosława Kaczyńskiego”

“Gazeta Wyborcza” publikuje kolejne opracowania „taśm Jarosława Kaczyńskiego”

“Gazeta Wyborcza” publikuje kolejne opracowania nagrań, które określa jako „taśmy Jarosława Kaczyńskiego”. Rozmowa została, jak podaje gazeta, nagrana w czerwcu 2018 roku w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner spotkał się tam z Kazimierzem Kujdą, szefem NFOŚ i „jednym z najbliższych doradców prezesa PiS w sprawach biznesowych”.

„GW” pisze, że Kazimierz Kujda zadeklarował swoje poparcie dla budowy „K-Towars” w Warszawie. Birgfellner ocenia, że Jarosław Kaczyński jest w tej sprawie „bardzo nieprzekonany”, za co wini otoczenie prezesa PiS. „Ponieważ ma wielu ludzi, którzy mówią tu i tam, że może nie. Może to nie jest dobre dla PiS?” – mówi biznesmen.
W opracowanych nagraniach austriacki przedsiębiorca mówi również, że jeśli PiS wygra wybory w 2019 roku, to będzie można wystąpić o pozwolenie na budowę inwestycji. Kazimierz Kujda zaś tłumaczy, że na przeszkodzie jej realizacji stoi Janina Goss, która zasiada w zarządzie Srebrnej. Mówi też, że w projekt był zaangażowany wcześniej ówczesny mąż Marty Kaczyńskiej – Marcin Dubieniecki.

“Gazeta Wyborcza” opublikowała tydzień temu stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 roku m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem. Rozmowy dotyczą kwestii wynagrodzenia za odrzuconą ostatecznie koncepcję budowy dwóch wieżowców na warszawskich gruntach należących do spółki Srebrna. W ubiegłym tygodniu pojawiło się też drugie nagranie.

 

 

IAR / GW / pp/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0