HomePOLSKA

„Gazeta Polska” ujawnia tajemnicę mieszkań Adama Michnika

„Gazeta Polska” ujawnia tajemnicę mieszkań Adama Michnika

Znany architekt Michał Borowski przed laty miał kupić na swoje nazwisko kilka mieszkań dla Adama Michnika. O tych transakcjach opowiedział prokuraturze w momencie, gdy zaczęto go podejrzewać o udział w aferze korupcyjnej. Śledczy przeczuwali, że kontrakt jest fikcyjny, jednak Adam Michnik zeznał, że zlecił Borowskiemu kupno mieszkań. „Gazeta Polska” dotarła do szczegółów tego śledztwa.

W najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej” ukaże się artykuł Doroty Kani pt. „Mieszkanie »na słupa« dla Adama Michnika”.

Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło umowy zawarte przez redaktora naczelnego »Gazety Wyborczej« Adama Michnika oraz jego przyjaciela, znanego architekta Michała Borowskiego, którego prokuratura podejrzewała o korupcję. Ostatecznie sprawa zakończyła się umorzeniem, a kwestia mieszkań Adama Michnika została zapomniana. Pytany przez »GP« Michał Borowski twierdzi, że nic nie pamięta. – Ta sprawa zakończyła się tak, jak miała się zakończyć. To było już bardzo dawno, tych mieszkań już nie ma, a ja nic nie pamiętam – mówi »Gazecie Polskiej« Borowski

– czytamy w artykule.

A było to tak: „W 2011 r. na łamach »Gazety Polskiej« Anita Gargas ujawniła, że Michał Borowski, były naczelny architekt Warszawy (do 1 grudnia 2006 r.) i były szef Narodowego Centrum Sportu (od 27 lipca 2007 r. do 6 sierpnia 2008 r.), na swoje nazwisko kupił dwa mieszkania dla redaktora naczelnego »Gazety Wyborczej«. »Transakcja odbyła się w ramach umowy powiernictwa. Oznacza ona, że Borowski jest formalnym właścicielem obu lokali. Pierwszego – w Poznaniu, w oficynie odnowionej starej kamienicy, drugiego – w centrum Warszawy, niedaleko pl. Na Rozdrożu« – pisała Anita Gargas”.

W tekście z 2011 r. dziennikarka opisała ataki „Gazety Wyborczej” na CBA, dokonywane piórem m.in. Bogdana Wróblewskiego, który później trafił do pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Adam Michnik, pytany wówczas o szczegóły transakcji, nie odpowiedział na pytania.

Więcej w “Gazecie Polskiej Codziennie”

COMMENTS