HomePOLSKA

Gazeta Polska: Premier o niezależności sędziowskiej oraz o gospodarczym rozwoju Polski

Gazeta Polska: Premier o niezależności sędziowskiej oraz o gospodarczym rozwoju Polski

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym w tygodniku Gazeta Polska powiedział, że “niezależność sędziowska nie może być niezależnością od polskiego państwa i społeczeństwa”.

Szef rządu pytany o protesty niektórych środowisk sędziowskich i opozycji wobec reformy wymiaru sprawiedliwości ocenił, że “ich celem (…) jest wywołanie chaosu prawnego w całym wymiarze sprawiedliwości”. Zaznaczył, że obowiązkiem rządu jest “przeciwdziałanie wszelkim posunięciom anarchizującycm życie publiczne w kraju.” Premier zauważył, że “demokratyzacja wymiaru sprawiedliwości nie jest polską fanaberią, lecz europejskim standardem.”

Premier potwierdził, że przygotowywane są zapisy prawne, mające uniemożliwić angażowanie się sędziów w politykę, czy jawną walkę z władzą.

 

*

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanycm w tygodniku Gazeta Polska powiedział, że rząd chce, aby “najbliższy czas stał pod znakiem wielkich cywilizacyjnych projektów, które przesuną nasz kraj w stronę najlepiej rozwinietych gospodarek Europy. Porządna sieć dróg lokalnych i autostrad, potężna rozbudowa połączeń kolejowych, budowa Centralnego Portu Komikacyjnego, powstanie rurociągu Baltic Pipe, przekop Mierzei Wiślanej czy modernizacja szkół i szpitali – nie słowa lecz czyny są i mają być siłą rządu Prawa i Sprawiedliwości” – mówił premier. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że kraj bedzie teraz modernizowany mocniej niż przez pierwsze cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Cały obszerny wywiad z premierem do przeczytania w tygodniku Gazeta Polska.

Obszerny wywiad z premierem w tygodniku “Gazeta Polska”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Gazeta Polska/ak/zr

COMMENTS