HomePOLSKA

Gazeta Polska: Parlament Europejski łamie zasady demokracji. “Zemsta za zablokowanie kandydata establishmentu europejskiego”

Gazeta Polska: Parlament Europejski łamie zasady demokracji. “Zemsta za zablokowanie kandydata establishmentu europejskiego”

W środowym głosowaniu mimo wcześniejszych ustaleń na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie wybrano prof. Zdzisława Krasnodębskiego. – Sytuacja ta to nie tylko pogwałcenie zasad demokratycznych. To zemsta za zablokowanie kandydata establishmentu europejskiego, którym był Frans Timmermans – mówi były wiceszef PE Ryszard Czarnecki.

 

– Mieliśmy do czynienia z wybitnie małostkową zemstą i wybitnie fałszywym obrazem Donalda Tuska. Ta fałszywa troska, jak mówił o upokorzeniach. Mi się na to przykro patrzyło – mówił w “Polityce na Ostro” W Polsat News Kamil Bortniczuk (Porozumienie). Według Bortniczuka, to właśnie szef Rady Europejskiej przekonał eurodeputowanych do odrzucenia kandydatury Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – Nie znam powodów, dla których europoseł Krasnodębski doznał tak upokarzającej klęski – mówił Tusk w czwartek. Szef Rady Europejskiej zaznaczył, że “to bardzo przykry obraz”, kiedy widzi się, ile głosów dostał Krasnodębski od europosłów.

– Jestem przekonany, że (Tusk – red.) bardzo się cieszył, gdy to widział, bo maczał w tym palce – mówił poseł Porozumienia w programie Agnieszki Gozdyry. Według Bortniczuka, Tusk brał udział w “dealu”. – Są takie frakcje, które mają więcej do powiedzenia, a inne mniej i proszę uwierzyć, że takie rzeczy nie dzieją się przypadkowo – zapewnił poseł.

 

GPC/Polsat News

COMMENTS