"> "Łowcy cieni" zatrzymali gangstera z grupy żoliborskiej - wiadomosci.com

“Łowcy cieni” zatrzymali gangstera z grupy żoliborskiej

“Łowcy cieni” zatrzymali gangstera z grupy żoliborskiej

“Łowcy cieni”, czyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, zatrzymali poszukiwanego od dwóch lat członka “grupy żoliborskiej”. Grzegorz D. napadał na tiry, handlował narkotykami i dokonywał wymuszeń rozbójniczych. Najbliższe 15 lat spędzi w zakładzie karnym.

 

. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, zwani “łowcami cieni” zatrzymali Grzegorza D., 41-latka poszukiwanego listem gończym. D. działał w zorganizowanej grupie przestępczej, tzw. “grupie żoliborskiej”. Zajmował się tam napadaniem na tiry, wymuszeniami rozbójniczymi i handlem narkotykami.

Grupa żoliborska została częściowo rozbita przez policjantów, także Grzegorz D. został skazany – na 15 lat pozbawienia wolności. Niestety nie stawił się w wyznaczonym dniu w miejscu odbywania kary. Przez dwa lata był poszukiwany listem gończym, teraz zostanie osadzony w zakładzie karnym. Spędzi tam najbliższe kilkanaście lat swojego życia.

– Policjanci z Zarządu III CBŚP ustalili, że mężczyzna ukrywa się w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie. Funkcjonariusze czekali na dogodny moment, by zatrzymać poszukiwanego. Kiedy upewnili się, że w lokalu jest Grzegorz D. wkroczyli do akcji. Mężczyzna nie stawiał oporu. Został przewieziony do zakładu karnego – tłumaczy kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

TS/aip, Fot. Piotr JędzulaCOMMENTS

WORDPRESS: 0