HomeUSA

GameStop zamknie nawet do 450 lokalizacji do końca 2020r.

GameStop zamknie nawet do 450 lokalizacji do końca 2020r.

GameStop, największa sieciówka zajmująca się sprzedażą gier video również padła ofiarą COVID-19. Do końca 2020r. planuje zamknąć nawet do 450 ze swoich sklepów.

Od czasu gdy coraz więcej osób kupuje gry video w formie cyfrowej GameStop obawiał się, że następna generacja konsol czyli PlayStation 5 oraz Obox One Series X będą konsolami wyłącznie cyfrowymi.

Na szczęście, dla tego największego sprzedawcy gier w USA, nowe konsole będą zawierały klasyczne napędy na płyty.

Niestety zamknięcia centrów handlowych, sklepów oraz panujące obostrzenia, powodują, że jeszcze więcej graczy nie kupuje fizycznych krążków czy kartridży. Nawet jeśli to robią, to zamawiają je po prostu online.

Między innymi z tych powodów, GameStop zmuszony był zamknąć w zeszłym roku już 388 sklepów, redukując ich całkowitą ilość do 5,192 lokacji.

“To pozwoli nam efektywniej i taniej obsłużyć naszych klientów” – tłumaczył w 2019r. CEO firmy, George Sherman.

“Wierzymy, że akcje, które podejmujemy optymalizują podstawy operacji naszego biznesu, poprzez zwiększenie efektywności i stworzenie bezproblemowego, cyfrowego ekosystemu służącemu naszym klientom, gdziekolwiek i kiedykolwiek zdecydują się na zakupy. Pozwala nam to nawigować w świecie opanowanym przez COVID-19 i pozycjonuje nas w bardzo dobrej pozycji na start konsol nowej generacji.” – komentuje obecne zamknięcia Sherman.

GameStop odnotował spadek sprzedaży o 26,7% w drugim kwartale 2020r. w porównaniu z tym samym okresem w 2019r.

 

PS

 

 

COMMENTS